facebook

1% podatku na program "Jakość od początku"

14 marca 2019

Drodzy nasi Sprzymierzeńcy!

Może właśnie głowicie się nad tym komu by tu przekazać 1% podatku? Może leży Wam na sercu czy najmniejsze dzieci mają dobrą opiekę i edukację w żłobkach? Rozważcie wsparcie naszego programu „Jakość od początku”, w ramach którego stworzymy zestaw standardów jakości w takich obszarach jak współpraca z rodzicami, kompetencje wychowawców, adaptacja dzieci i rodziców, prawa dziecka. Chcemy żeby każdy żłobek był dobrym miejscem dla rozwoju dziecka. Zróbmy to razem!

Nasz KRS: 0000166381

Czym skorupka nasiąknie

21 stycznia 2019

Zapraszamy do zapoznania się z wpisami na współtworzonym przez członków Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego blogu czymskorupka.edu.pl 

Czy żłobki są dobre dla rozwoju dziecka i potrzebne?

7 grudnia 2018

Uważamy, że zarówno rodzina, jak i żłobek (czy inne  instytucje opieki i edukacji małych dzieci) mogą pomagać dzieciom w rozwoju lub je traumatyzować. Wszystko zależy od jakości środowiska, w którym dziecko wzrasta.

Konieczny więc jest namysł nad tym, co oznacza wysoka jakość opieki – nasza Fundacja właśnie teraz zajmuje się tym zagadnieniem rozwijając program „Jakość od początku”.

Blog "Czym Skorupka" w którym przeczytacie o małym dziecku

9 stycznia 2019

Współtworzymy blog dla profesjonalistów pracujących z najmłodszymi dziećmi.
Zapraszamy do lektury, refleksji i dyskusji na poruszane na blogu tematy.

Blog ruszył na początku października 2018 r.

Nowe wpisy publikowane są w każdy wtorek.

czymskorupka.edu.pl 

ŻEBY KAŻDY ŻŁOBEK BYŁ DOBRYM MIEJSCEM DLA ROZWOJU DZIECKA

15 października 2018

Drodzy Rodzice, Wychowawcy, Opiekunowie malutkich dzieci!
Samorządowcy, Praktycy, Eksperci oraz Wszyscy zainteresowani mądrą opieką nad dziećmi do 3 lat!

Podzielcie się, prosimy, swoimi opiniami na temat różnych aspektów opieki nad małymi dzieci, wypełniając ANKIETĘ „MAŁE DZIECI 0-3”. Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmie Wam ok. 10 minut, a nam pomoże wypracować kryteria jakości funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych, u dziennego opiekuna, a także sposoby wspierania personelu.
Będziemy także bardzo wdzięczni za rozpropagowanie ankiety wśród znajomych – z góry dziękujemy za pomoc!
Idź do ANKIETY>>

Ankieta to jedno z działań naszego programu „JAKOŚĆ OD POCZĄTKU – standardy opieki i edukacji małych dzieci”. Więcej o programie tutaj>>

Wyniki badania ankietowego zamieścimy na naszej stronie w połowie grudnia 2018 r. Zainteresowanym możemy też wysłać je mailem, jeśli wypełnią nasz FORMULARZ KONTAKTOWY>>. W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona Grup Zabawowych została sfinansowana przez NUTRICIA Polska Sp. z o.o. w ramach programu “Od serca dla dziecka - liderki” realizowanego we współpracy z Fundacją Komeńskiego